ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հուլիսի 8-ի արտահերթ նիստում Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է երկու օրենսդրական նախաձեռնություն:
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի կատարման 2018 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկուցողը նշել է, որ հաշվետու ժամանակահատվածում մասնավորեցումից ստացված միջոցները կազմել են 213,229 մլն դրամ:
Հանձնաժողովը նաեւ քննարկել է «Պետական տուրքի մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Ավագ Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում Կառավարությունն ընդունել է հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի առաջարկը, որով նախատեսվում է սեւ մետաղի թափոնների եւ ջարդոնի յուրաքանչյուր տոննայի արտահանման համար պետական բազային տուրքը նվազեցնել՝ 80-ապատիկը դարձնելով 60-ապատիկ:

At July 8 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs, moderated by Babken Tunyan two legislative initiatives were debated in the second reading.
The Chairman of the State Property Management Committee Narek Babayan presented the draft law on Approving the 2018 Annual Report of the Programme Execution of the State Property Privatization for 2017-2020.
The Committee also debated the amendments being proposed in the law on State Duty. The RA Deputy Minister of Economy Avag Avanesyan informed that the Government accepted the recommendation made by the Committee Chair Babken Tunyan during the period from the first to the second reading.